Back to site
Since 2004, our University project has become the Internet's most widespread web hosting directory. Here we like to talk a lot about web development, networking and server security. It is, after all, our expertise. To make things better we've launched this science section with the free access to educational resources and important scientific material translated to different languages.

Hine Plant videod

Original on http://faq.thekrib.com/plant-list.html

KKK: Ühine Plant videod

aidanud by Erik Olson

Infot selle lehekülg on kogutud minu firsthand teadmisi, taim nimekirja eelmises KKK (autor teadmata), TAG (täiendavat infot märgitud maht: number), Aquarium Taimed Manual poolt Scheurmann (1993), erinevad akvaariumi ühiskonna bülletäänid, ja vanad artiklid Krib. Sissemaksed Elaine Thompson, Len Trigg, Eric S. Deese, Shaji Bhaskar ja Peter Konshak.

Sisu:

Mustas nimekirjas Taimed

Need taimed on nn `` mustas nimekirjas'', sest kuigi nad on müünud varjus on tõsi veetaimi, kui need tegelikult maa või emersed taimed. Tavaliselt mis juhtub, on sul osta üks neist, see elu kuus, siis sureb. Ära osta neid, kui olete loomist paludarium ja tahavad hoida nende lehtede üle vee. Peamine probleem on kindlaks tehtud kõik mustas nimekirjas taimi, et nad on enamasti tuntud tobe ärinimesid, mis on piirkonniti erinev-to-region... Et asjad hullem, tõsi ujumise mõnikord müüa ühe neist ärinimesid samuti, et see on parim tean taime teaduslik nimetus!

Legend

Enamik taimi, mis kasvavad madala või keskmise valgus tavaliselt teha veelgi paremini all suurem valgus. Erandid on märkida. Siin on, mida iga sümbol tähendab:

Stem Taimed

Propageerida kõige varre taimi, lõigake vars ja istutada top lõikamine. Võite lahkuda alumine osa (emataim) mis on istutatud, ja seda tärkama kaks või enam uut pool võrseid. Mõned varre taimed kasvavad veest (emersed) ja toota lilled. Enamik varre taimed sobivad grupis tausta taimed.
Alternanthera reineckii (Scarlet hügro jne) [HIGH]
Scarlet sügava punase värvuse, mis lülitab oliiviõli ka vähese valguse tingimustes. Ei tohi segi ajada A. sessilis müüakse samadel üldnimetusi see liik võib tõesti kasvada vee all. (TAG 6:4, 6:5)
Bacopa (vesi iisopit) [MED]
Raba taim, mis kasvab OK veealused, tausta või täiteaine taim. Helerohelised-to-punane lihavad lehed, kuni 16 "pikk vars. 68-78f. Teeb hea tausta või pool taim, rühmades.
Cabomba (fanwort) [HIGH]
Varred kuni 20 "(50cm) pikk. Lehed meenutavad trahvi männiokkaid, tuulutus läbi Kesk-vars. Paar väljub iga sõlme. Kipuvad lagunema ja allapanu akvaariumi kui valgus on liiga madal. Keeruline kasvatada, vajab kõrge viljastamist.
Cardimine lyrata [MED]
Ilus, õrn taim. Väike (1 / 2 - 1 ") südajas lahkub, millel lainelised ääred on õhuke vars. Kasvab juured veest igal sõlme. Talub külma veega väga hästi; on talvituvad õues lähedastel temperatuuridel, külmutamine, isegi kui emersed. Leaves pilk lahke samasuguseid Hydrocotoyle sp., aga vars on sirge.
Ceratophyllym demersum (hornwort) [HIGH] [HI pH] [FLOATING]
Väga vastupidav. Keeretega on kahestunud lehed. Kasvab pikakoivaline alla keskmise kerge, kiiresti paremaid tingimusi. Ole juuri, nii saab hoida free-floating või istutatakse. Pikkusega kuni 2 meetrit.
Elodea / Egeria (anachris) [FAST KASVAB] [MED] [FLOATING]
Eelistab madala temperatuuri (50-77F) Paagid, pisut leeliselise pH. Läbipaistev roheline whorled lehed. Hea kuldkala toitu ja tank oksügenaator. Saab hoida vaba ujuvad või juurdunud. Nice algaja taim.
Hydrocotoyle leucocephala (vesi pennywort) [HIGH]
Pika varre taim (üle 20 ") koos südajas rohelised lehed 1" läbimõõduga. Arendab mitmeid väikseid juurte juures iga sõlme. Talub 50-82F. Kasvab ujuva kui see jõuab vee peale ja lille akvaariumi. Ei root hästi, nii et tuleb värskendatakse aeg-ajalt pistikutest. Lehed pilk selline nagu Cardimine lyrata.
Hygrophila corymbosa (hiiglane hügro, Temple taime) [HIGH]
Tuntud ka kui Nomaphila stricta. Heleroheline lehed, mõnikord punakas veenides. Lihtsalt kasvab veest välja, kus jätab omakorda tume punakas roheline. Big taim; teeb head nurka / taust suurtes sügavad paagid. Kasvab kiiresti, kui suur viljastamist. Üsna Hardy. Teine liikide samasuguse välimuse ja nõuetele `` kitsas endiivia hügro''(ilmselt H. augustifolia).
Hygrophila difformis (vesi wisteria) [MED]
Lihtne kasvatada. Eelistab kõrgeid valgust, kuid kasvab aeglaselt keskmise. Fine hargnenud heleroheline lehed. On erinevad emersed lehed ja õied veest väljas. Paljundatud pistikut. Tuntud ka kui Synnema triflorum. Mõnikord segi ajada vee sprite.
Hygrophila polysperma (roheline hügro India hügro) [FAST KASVAB] [MED]
Levib nagu umbrohi. Green alla keskmise valgust, kuid muutub pruunikaks varjundiga (ja kasvab suuremate) kõrge valgust. `` Sunset''ja kirev sordid on olemas, kuid raskem kasvada. (TAG 7:4)
Limnophila sp. (Ambulia) [MED]
Välimuselt sarnane Cabomba, kuid vähem valgust nõudlikud. Kasvab heleroheline lehed keeretega iga sõlm (Cabomba on paari väljub iga sõlme). Seal on kaks ühist liigid, L. aquatica ja L. sessiliflora. Esimene neist on suuremad ja kohev, ja on peenemad lehed. See on Hardy troopilistes akvaariumid kõrge valgust.
Lobelia cardinalis
Sarnased / samad punase lilleline maa aeda taim. Kuulujutuga Leach mürk kui lõigatud.
Ludwigia repens [MED]
Spade kujuga lehed, tumerohelised kuni pruunikas värvi. Jäigad varred, kuni 20 "(50cm) pikk. Minu jaoks on siirdatud varred mõnikord mäda.
Mayaca fluviatilis [MED]
Väga ilus taim. Heleroheline, kitsad lehed umbes 1 / 2 "pikk, mis on paigutatud keeretega. Atraktiivne taustaga istutamist. Sai laialdasemalt kättesaadav 1994. Nagu Hygrophila liike, tundub olevat delikatess kala. Ei root hästi, nii et istanduste vaja värskendatakse pistikutest.
Myriophyllum (vesi Siankärsämö) [MED]
Parasvöötme vett taim, mis vajab head valgustust. Hea taust. Fine, rohelisest punakaks rohelised lehed, sõltuvalt liigist. Toodab jämedam jätab veest, mis lill.
Rotala [HIGH]
Väga õrn lehed, kergesti kahjustuda. Kasvab kuni 20 "pikad, et nad teevad suurepärast tausta taimed. R. indica võib kasvada keskmise valgust, kuid lihtsalt ei jää kui roheline. R. macrandra on suurim ja kõige raskem kasvatada. See on punased lehed roosa undersides, pöördunud roheline ka vähese valguse ja nõuab raud viljastamise säilitada oma punase värviga.
Utricularia (bladderwort)

`` Rosette''Taimed

Need taimed paljunevad vegetatiivselt (asexually) poolt jooksjad või varred, mis tavaliselt saab lõigata pärast uus taim on piisavalt suur, et kasvatada oma. Nagu varre taimed, paljud kasvab emersed ja toota lilled selles riigis. Üldiselt eelistavad nad veidi pehmeks happelise vee (2-3dKH, pH 5,5-7).
Anubias [LOW]
72-82F (22-28C). Mitte päris rosett taim, Anubias kõigil on hiiliva risoom, mis kasvab väga aeglaselt, visata välja uus lahkub kuna see kasvab. Taim on ehitatud nagu tank, osa neist aru hoida neid kapis kuueks kuuks kilekotti ikkagi ellujäämiseks. See on ka üks kõige kallim akvaariumi taimi. Kui kasvanud emersed, võivad nad toota suuremate lehtede ja kasvab kiiremini ja lilled hakkab tootma seemned. Anubias on sageli lill veealune, kuid mitte seemnest. Saad kasvatada juured kruusa või isegi rongi risoomi kasvama bogwood nagu Java sõnajalg ei. (TAG 06:02) Kõige sagedamini hoitud liigi A. barteri var. nana, väikseim Anubias, mis on munakujuline lehed ja teeb suure esiplaanil taim keskmise kuni suure akvaariumis. A. barteri var. barteri sarnaneb nana sordist, kuid suuremate lehtede vahel. A. congensis, A. lanceolata ja teised kasvavad väga pikk ja teha head tausta taimed. Nad võivad olla ka parema kauplustes.
Aponogeton [MED]
Tippudest. Vajab puhkeaeg (vallandas pärast õitsemist? Langeb tema lehed), välja arvatud hübriid crispus. Lihtne algaja taim. Esiplaani taime üksikult või tausta rühmades. Enamik liike lill saates üles vars koos ühe või kahe-kanüüliga ja seemnekartuli kergesti. (Kasvab väga aeglaselt seemnetest ja teil tuleb kaitsta noori seemikud kalast.) (TAG 4:3) andeks näinud Liigid:
 • bouvianus
 • crispus: kuni 20 "(50cm) pikk, punane rohelised lehed; lihtne starter taim, sageli müüakse pirnid Wal-Mart. Single-spike lille vars, veidi-undulating leaf marginaalid.
 • elongatus,
 • ulvaceus: 10-20 "(25-50cm) laineline heleroheline lehed, twin-tembitud lill.
 • undulatus: 16 "(40cm) veidi-undulating lehed, sile hämaras. Lilled harva.
Aponogeton madagascariensis (Madagaskar Lace Plant) [HIGH]
Väga sobiv taim, sest tema 18/06 "lehtedest, mis on tegelikult pits-nagu luukere. Pink ise viljakas lilled kahekordse tembitud vars. Likes rikas substraat. Jälgige puhkeperioodil! Sureb veega üle 80f. Keeruline taim kasvada.
Barclaya longifolia (orhidee lily) [HIGH]
10-20 "(25-50cm) õrna pruunika või oliivi-rohelised lehed, mõõdukalt-undulated marginaalid. Likes soojenenud aluspinna ja soe akvaariumid (75-82F). Teadmised ühe taime. Tihtipeale mädanikest kohta siirdamist. Lilled ja seemned kergesti saates Jala pinnale või jääb vee ja suletud (seemned endiselt elujõuline). kasvatamine väga raske. (TAG 4:1).
Crinum (`` sibul pirn'') [MED]
Nagu nimigi viitab, see kasvab pirn ja näeb välja nagu talisibul. Bright-rohelised lehed on tohutu 20-40 "(50-100cm), ning soovitas ainult suurte akvaariumis. Kas parem eredas valguses.
Cryptocoryne [LOW] (kõige liigid)
Löökide kohta siirdamist, kulub kuu kohandada uutele tank, nii et ärge neid liigutada, kui olete istutatud neid. Crypt mäda põhjustatud ootamatu veekeemia / kvaliteedi muutusi. Levib risoomi, uued taimed arenevad sõlmed. -> Ei ole hea algaja taim. Sageli müüakse kapseldatud sisse mineraalvillaga, mis vähendab üle löökidele. Tavaliselt eelistab happelise veega. Mõned liigid ei talu kõrget valgust. Nõuab raud viljastamise ja meeldib rikas substraat. (TAG 4:1, 4:2, 5:1, 05:02, 05:03, 5:4) pitkämielinen näinud liigid:
 • affinis: smaragd-roheline 12/04 "(10-30cm) lehed, punased undersides. Esiplaani taime suures akvaariumis või keskus-taimede vähesel paakides. Kasvab OK aluselises vees.
 • balansae: meeldib rohkem valgust?
 • becketii: meeldib rohkem valgust?
 • lutea: kergem krüpt kasvada.
 • walkeri
 • wendtii: kergem krüpt kasvada. pronks, punane, roheline sordid. kortsus lehed. Kuni 8 "pikk. Adaptable kõrge valguse ja kasvab koos CO 2.
Echinodorus (Amazon mõõgad) [MED]
Enamik neist on hea, kui ühe esile taime või tausta rühmade suur akvaariumis. Nagu kõrge väetisena. Võib kasvada emersed. Reprodutseerida juhuslikust taimi lõpus varred jooksjad, või root rajoon, sõltuvalt liigist. (TAG 04:05, 05:05, 7:1, 07:05) Ühtne liigid:
 • bleheri, paniculatus, amazonicus: Sinu geneeriline Amazon mõõgad, tavaliselt saadaval väikestes, keskmise suurusega või suur. Heleroheline lehed võib tegemist olla üle 20 "(50cm). Toodab plantlets otse lille vars.
 • cordifolius (radican mõõk): südajas lehed. Meeldib olla emersed; siis õitsevad avatud ülaosaga akvaariumi. Saadab ujuv lahkub, kui valgustus on madal.
 • suurte / Maior (turritama mõõk)
 • Osiris (melon mõõk): veripunane veidi-lainetama lehed.
 • parviflorus (Tropico mõõk): väiksem sort.
 • tenellus, quadricostatus (pügmee kett mõõk): lehtedest kuni 6 ", 72-86F. Fast paljundamine jooksjad; saab luua muru piisavalt suur tank. Small taimed; kena esiplaanil ekraanil.
Lemna (lemmel, roheline katk) [FLOATING] [FAST KASVAB]
Tiny (1 / 4 ") taime koos paari lehed ja juur. Reprodutseerib väga kiiresti. Väga mürgised weed, raske välja juurida, ja enamik kalu ei meeldi süüa. Püüa ujuv sõnajalad nagu Salvinia asemel see üks.
Lilaeopsis novae-zelandiae (`` micro mõõk'') [HIGH]
64-77F. See ettevõte müüs selle nime all on ilmselt L. braziliensis, Lõuna-Ameerika Liaeopsis. Seda aeglaselt laiali paks "turvas" rohu, umbes kolm 1-3 "pikk heleroheline muru nagu lehed taime kohta. Nice kudemise keskmise, esiplaanil taim.
Nuphar (spatterdock) [HIGH]
Vesiroosi-nagu taim. Tavaliselt müüakse risoomi end-lõikamine, mis mädaneb ära kuus. Meeldib külmema temperatuuri.
Nymphaea (Water Lily, tiiger lootose) [HIGH]
Pirn. Delicate lehed, värvid erineva punasest roheliseks võimalike laiguline laigud, sõltuvalt sordist. Näputäis off ujuv lahkub, kui soovite ainult vee ones. Paljundamine on teel õitsemine, või küljel mugulatest peamisest pirn. Vajad 3-5 ujuv lahkub ta õitsema.
Nymphoides aquatica (banaan taime) [HIGH]
Oliivroheline Südamekujulisd lehti, mis näevad välja pealiskaudselt nagu vesiroos, ja banaani-nagu mugulaid juured. Plant jäädes mugulad 1 / 3 kruus. Eelistab madalatel temperatuuridel. Viskab välja ujuvad lehed kui valgus ja väetamine on hea.
Pistia stratiotes (vesi salat) [HIGH] [FLOATING]
Väga nõudlik taim, mis eelistab täis päikest (kus see kasvab suuruse tegelik salat) üle akvaariumi tingimustes (kus võiks olla suurus kvartalis). Paljuneb jooksjad. Osta vee aed pakkumise kauplustes.
Sagittaria (sag, nooleots)
Sirge labaga roheline muru. Palju erinevaid sorte, mõned väikesed esiplaanil taimed, mõned üsna suur. Hardy. Levib poolt jooksja. S. subulata kasvab 4-24 "lehed ja tõstatab väikesed valged lilled madalas vees. 63-82F.
Valisneria [MED] [HI pH]
Grass. Paljundamine jooksjad. Mõned leiavad, et see kasvab metsikult, siis enamasti sureb välja, et tsükkel. Wide temperatuurid 59-86F. V. spiralis (itaalia val) on lint-nagu lehed kuni 20 "(50cm) ja viskab üles spiraal vars kui õitsemist. V. tortifolia kasvab `` korgitser''lehed, seega tema nimi korgitser val. Muud sagedased liigid: V. gigantica (Jungle Val).
Wolffia (watermeal)
Sarnaselt lemmel (Lemna), kuid veelgi väiksem.

Sõnajalad ja samblad

Azolla (ujuv sõnajalad) [HIGH] [FLOATING]
Floating sõnajalad, mis kasvab välja kolmnurkse `` parved''. Osta vee aed kauplustes.
Bolbitus heudelotii (Aafrika vesi sõnajalad) [LOW]
Aeglase kasvuga hiiliva risoomi koos tumeroheline, 8 "(20cm) lobed lehed. Tie juured bogwood nagu Java sõnajalad. Ärge matta risoomi ka kruus. Saab kasvatada emersed kiiresti liikuvate vett.
Ceratopteris (vesi sprite) [LOW] [FAST KASVAB] [FLOATING]
Kuni 20 "(50cm) pikk. Eksisteerib juurdunud või ujuvad isendid. Good praadida peavarju, varju taim. Baby taimed kasvavad vanemad lehed. Segi ajada Hygrophila difformis mõnikord. Mitmeid erinevaid liike ja / või vormid, mis võivad vajada rohkem valgust kui teised.
Microsorum Pteropus (Java sõnajalad) [LOW] [HI pH]
`` See on tegelikult Microsorum kuid igaüks kirjutab seda Microsorium,''ütleb Arie De Graff (FAMA, 1991). See on üks rohkem Hardy akvaariumi taimi. See juured end tahkete objektide nagu bogwood ja kivid (lisada koos tükk nööri või kummipaelaga hoidke see koht alguses) ning on hiiliva risoomi mis võib olla jaotatud jaoks pistikud. Noored taimed on ka arendada otse välja eosed, mis on lisatud vana lahkub ja saab lõigata ja juurdunud. Kõrge valgust, toodab ta karm, plast-nagu lehed; hämaruses lehed on rohkem tundlik. Fronds on kuni 8 "(20cm) pikk ja jagamatu, kuigi vanemate taimed trilobade (kolm lobes et lehis).
Riccia fluitans (ujuv liverwort, crystalwort) [MED] [FLOATING]
Big tangly glop nagu Java moss, hea livebearer praadida katta. Kasvab kiiresti alla high valgust.
Salvinia (ujuv sõnajalad) [FLOATING]
Väike ujuv sõnajalad, mis kasvab pikk ketid kahe ovaalsed lehed ja `` root-like''kolmas lehed. Lihtsam juhtida kui lemmel. Osta seda vee aed kauplused, sest see on liiga odavad kõige akvaariumi poodides.
Vesicularia dubyana (Java sammal) [LOW]
Kasvab hargnemise suunda, tangling ümber teiste taimede. Tumeroheline. Teeb hea kudemis keskmise ja katta noortele praadida. Min temp 75F. Ei meeldi soola.
Published (Last edited): 27-12-2011 , source: http://faq.thekrib.com/plant-list.html